

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Bulk |
| Type | Hall Effect |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Max Supply Voltage | 10.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 1.5 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Test Condition | 25 °C |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.91834
Ext.Price$0.91834
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.91834 | $0.91834 |
| 10 | $0.76186 | $7.61860 |
| 25 | $0.69723 | $17.43075 |
| 50 | $0.63808 | $31.90400 |
| 100 | $0.58394 | $58.39400 |
| 300 | $0.56235 | $168.70500 |
| 500 | $0.54155 | $270.77500 |
| 1000 | $0.52099 | $520.99000 |
| 3000 | $0.51607 | $1548.21000 |
